Shakespeare munkássága
- Sok féle műfajban jeleskedett. Vegyük is sorra őket: Dráma-Komédia-Tragédia és Színművek.
... Ebben a blog bejegyzésben találhattok információt Shakespeare munkásságáról, hogy pontosan miket is írt milyen műfaj stb... - Dráma: (Királydráma) Eme műfajban írta a "Rózsák háborúja"c. drámát. Maga Shakespeare nagy nagy dráma író volt munkássága a mai napokig is fennmaradt és aktívan felhasználják a mai oktatásban is.
- Tragédia: Itt az ember nem rendelkezik természet feletti képességekkel hanem hibáik vannak. Ebben a műfajban volt igazán "otthon" ha fogalmazhatok így mivel a leghíresebb műveit így írta. Vegyük példaként a "Romeo és Júlia" c. könyvét. A mai napig az iskolákban kötelező olvasmányként szerepel. Nem is véletlenül. Tanulságok sora lelhető fel benne amit a mai fiatalság talán már magától nem is gondolna rá. Magában a műben szerelem, halál, tragédia, ostobaság, és a megbocsátás talán az ami dominálhat az én véleményem szerint.
Még talán ide sorolhatom pár híresebb tragédiáját mint Pl.: Othello, Julius Caesar stb. - Színművek: Ebben a műfajban az ember áll a középpontban ahol győzedelmeskedik és a természet felett helyezkedik el. Pár műve ebben a műfajban: A vihar, Téli rege stb.
- Komédia:Legelső művei ebben a műfajban keletkeztek. Talán mondhatjuk, hogy itt figyeltek fel különleges tehetségére is. Sok hirtelen bekövetkező fordulat, hősök fontos szerepe és sok sok mesei elem lelhető fel bennük. Központi témája a boldogságkeresés melynek eszköze a szerelem. Pár műve ebben a műfajban: Tévedések vígjátéka, Ahogy tetszik stb...
Az író maga nagyszerűen bánt a tehetségével. Jól kihasználva azt szenzációsan alkotta meg a művek szereplőit és azok tulajdonságait. Ő maga nagyon jó emberismerő volt és ez is segíthette abban, hogy ilyen nagyszerű műveket tudjon írni. Pár művének kivételével meglelték a forrásokat ahonnan merítette ötleteit. Amit a mai napig nem tudnak de sokan gondolják hogy "A vihar" c. könyvében talán önmagát jellemezheti hiszen nem találtak arra utaló feljegyzéseket, hogy mást jellemzett volna. Elég szabadon kezelte az idő a hely és a cselekmény kötött előírásait hiszen a műveiben ezek tapasztalhatók. Az akkori népi hagyományokat is bele "gyúrta" a műveibe.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése